Rodzaje studiów na kierunku Budownictwo:
Studia I stopnia (inżynierskie)
- stacjonarne - 7 semestrów
- niestacjonarne - 8 semestrów
Studia II stopnia (magisterskie)
- stacjonarne - 3 semestry
- niestacjonarne - 4 semestry
Studia stacjonarne (dawniej tzw. "dzienne") są nieodpłatne. Studia niestacjonarne (zaoczne) są odpłatne, opłata za semestr w roku akademickim 2023/2024 wynosi 2500zł. Zajęcia na studiach niestacjonarnych odbywają się w soboty i w niedziele, w każdym semestrze realizowanych jest 9 dwudniowych zjazdów.
Sylwetka absolwenta i wynikający z niej profil kształcenia realizowany w ramach kierunku budownictwo dopasowany jest do istniejących prognoz zatrudnienia na najbliższą przyszłość. Szczególnie cenną i charakterystyczną cechą studiowania jest wyróżniająca się interdyscyplinarność kształcenia. Na kierunku budownictwo kształci się studentów na trzech specjalnościach:
Na kierunku budownictwo kształci się specjalistów, którzy wykorzystując nabytą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, posiadają podstawy do twórczej pracy w zakresie: projektowania, wykonawstwa i remontów obiektów budowlanych oraz konstrukcji inżynierskich, a także nadzorowania i zarządzania procesami budowlanymi. Absolwent studiów jest przygotowany do samodzielnego wykonywania zadań w zakresie realizacji obiektów budowlanych, tj. budynków wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi, budowli inżynierskich i obiektów małej architektury oraz projektowania prostych konstrukcji budowlanych.
Absolwenci kierunku budownictwo mogą ubiegać się o stosowne uprawnienia do projektowania i kierowania robotami, umożliwiające im wykonywanie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Są oni przygotowani do pracy w przedsiębiorstwach wykonawczych i kierowania wszystkich typów obiektów budowlanych, biurach projektowych realizujących inwestycje z zakresu budownictwa i współudziału w projektowaniu obiektów użyteczności publicznej, przemysłowych i komunikacyjnych, wytwórniach materiałów budowlanych, nadzorze budowlanym, przemyśle materiałów budowlanych, jednostkach administracji państwowej i samorządowej związanych z budownictwem oraz placówkach naukowo-badawczych.
Absolwenci posiadają wiedzę z zakresu:
Możliwości stypendialne:
Studenci kierunku budownictwo mogą ubiegać się m.in. o następujące stypendia:
- stypendium za najlepsze wyniki w nauce
- stypendium socjalne
- stypendium Ministra Edukacji i Nauki
Programy studiów można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.
Rejestracja na studia odbywa się sposób elektroniczny: https://irk.ath.bielsko.pl
Szczegółowe informacje o terminach i warunkach rekrutacji znajdują się w serwisie www.rekrutacja.ath.bielsko.pl
©2023 WIMBiŚ. Wszystkie prawa zastrzeżone.